CategoriesGenel

Hpv Bulaşma Yolları

HPV günümüzde sıkça rastlanan ve hastalığa neden olan bir virüstür. HPV virüsü  çeşitli nedenlerle bulaşabilir ama en yaygın bulaşma şekli cinsel temas yolu ile olur. Hastalık kronik bir hal alabilir ve bağışıklık düştüğü anda nükseder. HPV virüsü sırasında genital bölgede ağrılı ve kaşıntılı siğiller görülür. Tedavi edilmezse virüs rahim ağzı kanserine kadar ilerler. Bu virüs cinsel yolla hızlı bir şekilde bulaşabilir.

HPV virüsü bulaştıktan sonra genital bölgede siğillere neden olabilir. Ama bu durum her zaman olmayabilir. Hastalık hiçbir belirti vermeden de ilerleyebilir. HPV virüsünün tespiti ve belirtileri kadınlarda daha fazla olabilir. Erkeklerde ise belirti göstermesi daha az olmaktadır. Erkeklerde hastalığın teşhisi de daha zor olmaktadır. Kadınların HPV ile hastalığı kapma oranı da oldukça yüksektir. Virüs vücuda alındıktan sonra belli bir süre içinde vücuttan da atılabilir.

HPV Bulaşma Nedenleri

HPV virüsü bulaşma oranı son yıllarda hızla artmaktadır. Virüs bulaştıktan hemen sonra tepki verebileceği gibi birkaç sene sonra da tepki verebilir. Kişinin bağışıklık sistemi zayıf olursa daha fazla etkiler. Bazen hiç belirti göstermeyebilir. Bağışıklık sistemi bu virüsle mücadele eder ve vücut virüsü atabilir.

Hastalık kadınlarda da erkeklerde de görülmektedir. HPV bulaşma yolları tedavi edilmediği takdirde rahim ağzı kanserine dönüşmektedir. Hastalık kişiler arasında cinsel ilişki sırasında bulaşmaktadır. Hijyenik koşulların olmadığı tuvaletlerden ve hastalığı olan kişilerin iç çamaşırından da bulaştığı düşünülmektedir. Ama bunlar daha zayıf olasılıklardır. Bazı hijyen gerektiren eşyaların ortak kullanılmaması gerekir.

HPV Virüs Tedavisi ve Krem

Hastalık kapıldıktan sonra kadınlarda genital bölgede, ağız çevresinde veya anüs kısmında siğiller oluşmaktadır. Bu siğillerin boyutları farklılık göstermektedir. Hastalığın ihmal edilmemesi ve tedavi edilmesi gerekir. Hastalığın tedavisi mümkün olmasa da virüsün oluşturduğu durumları tedavi etmek mümkündür.

Doğal içerikli Hpvgent krem kişilerin evde kolay bir şekilde kullanabileceği bir kremdir. Kremin yapısı doğal bitki içeriklerinden oluşmaktadır. Kremi kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra siğillerde gözle görülür iyileşmeler olmaktadır. Bu krem ile tedavi oranı % 97 oranında gerçekleşmektedir. Bu krem siğil ve et benlerinin tedavisine destek olur.

HPV virüsü tedavisi aşamasında siğiller cerrahi yöntemlerle tedavi edilir. Siğillerin yakılması, dondurulması, söz konusu olmaktadır. Siğil tedavisinde kullanılan ilaçlarda bulunmaktadır. hpvgent.com sitesinden bu ilaçları inceleme imkanı da bulunmaktadır. İlaçları tedavi edici ve doğal içerikli ürünler olmaktadır. Kişilerin virüsten korunmak için cinsel partnerlerini dikkatli seçmeleri gerekir. Ayrıca ilişki sırasında korunmak gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir